3 skuteczne wskazówki, jak spowolnić wzrost włosków.

Utrzymanie gładkich nóg i pach przez jak najdłuższy czas to nasz cel! Aby to zrobić, opowiemy Ci wszystko o tym, jak spowolnić wzrost włosów po depilacji.
To przykre, że dwa dni po depilacji woskiem zaczynają pojawiać się małe włoski. Walka z tym problemem wydaje się nie mieć końca, a latem, kiedy marzysz o gładkich nogach, by pokazać się na plaży, szybko staje się to dużym problemem. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają zaradzić temu niepożądanemu owłosieniu. Naturalne receptury i mnóstwo produktów wszelkiego rodzaju nie będą miały dla Ciebie tajemnic.

Wybór właściwej metody usuwania włosów.

Metoda depilacji odgrywa znaczącą rolę w mniej lub bardziej szybkim odrastaniu włosów. Brzytwy i golarki, na przykład, są skuteczne tylko powierzchownie, ponieważ tną włosy zamiast je wyrywać, a odrastanie można zaobserwować zaledwie po dwóch dniach. Z drugiej strony, depilacja woskiem lub depilatorem elektrycznym jest bardzo skuteczna, ponieważ wyrywa włoski. Odrastanie jest wolniejsze, a Ty możesz pozostać sam do 4 tygodni! Uwaga: unikać metody pęsety, ponieważ może to złamać włosy i spowodować, że stają się osadzone, co może zniszczyć nogi. Jeśli szukasz ostatecznego sposobu na pożegnanie się z włosami, zdecyduj się na zabieg laserowy. Po kilku sesjach (około 5), włosy są wyrzucane z ciała na zawsze, ponieważ cebulka jest niszczona. Jedynym minusem jest to, że trzeba mieć na to budżet.

Dbałość o skórę.

Aby uniknąć brzydkiego odrostu i jak najbardziej go spowolnić, konieczne jest codzienne dbanie o skórę, a zwłaszcza o depilowany obszar. Po każdej sesji, czy to golenia, depilacji woskiem czy depilatorem elektrycznym, zastosuj krem lub olejek nawilżający (aloes, olejek nagietkowy), wykonując przy tym energiczny masaż. Codziennie, aż do następnej depilacji, będziemy kontynuować odżywianie naskórka mlekiem ustrojowym. Aby to ułatwić, pozwalamy sobie na mały peeling (czarne mydło) nóg co najmniej raz w tygodniu, ale dopiero od 48 godzin po depilacji. Pory zostaną odblokowane, a włosy będą mogły wyjść bez obaw. Zapobiega to wrastaniu włosków i znacznie ułatwia kolejną depilację.

Porady dla babć.

Babcie zawsze mają w swoich szufladach dobre przepisy na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Nie brakuje sztuczek, które spowalniają wzrost włosków. Szałwia, na przykład, jest ulubionym składnikiem w kuchni i oczyszczaniu powietrza, a w postaci olejku spowalnia wzrost włosów. To proste, wystarczy wmasować go w nogi lub pachy po depilacji. Dzięki swojej kwasowości, cytryna jest prawdopodobnie najprostszym rozwiązaniem, ponieważ wystarczy wetrzeć jej połowę w depilowane miejsca, aby (tymczasowo) zablokować proces odrastania.

One thought on “3 skuteczne wskazówki, jak spowolnić wzrost włosków.

  1. Chciałabym mieć taki problem. Moje włosy rośną wolni i się przerzedzają, więc potrzebuje metody na odwrócenie tego procesu.

Comments are closed.